Zgodność - raporty Intrastat

KLIENT:

Amer Sports

Wyzwania

Przed automatyzacją, Audytor każdego dnia musiał osobiście sprawdzać kalendarz Intrastat w celu sprawdzenia terminów dostarczenia raportów z kontroli. Zadanie to było czasochłonne i podatne na błędy. Ryzyko pominięcia terminu było bardzo wysokie.

Raporty Intrastat dla wskazanych firm i krajów są przygotowywane na podstawie wielu raportów wyodrębnianych przy użyciu licznych transakcji w systemie ERP jeden po drugim. Zanim proces został zautomatyzowany, wartości z różnych plików były ręcznie konsolidowane i obliczane. To działanie znacznie podwyższało ryzyko błędów i zmniejszało wydajność procesu. Z tego powodu przygotowanie prawidłowych danych pochłaniało więcej czasu niż kontrola i audyt procesu produkcji.

Archee w liczbach

100

Raportów każdego miesiąca

17

Obsługiwanych spółek

19

Obsługiwanych krajów

35h

Zaoszczędzony czas miesięcznie

Rozwiązanie

Po wprowadzeniu automatyzacji, Archee loguje się do kalendarza SharePoint Audytora i sprawdza raporty Intrastat potrzebne w danym dniu. Następnie, działając w tle tworzy raporty na podstawie danych pobranych z platformy ERP, konsoliduje dane z różnych raportów, tabel i transakcji, wykonuje obliczenia i zapisuje raport na dysku lokalnym w folderze Sharepoint. W ostatnim kroku, Księgowy sprawdza stworzony raport i w razie potrzeby dodaje zmiany, a następnie przesyła do Audytora.

Zobacz nasz pozostałe wdrożenia

Wykorzystujemy pliki cookies do prawidłowego działania strony, zgodnie z informacjami zawartymi w polityce prywatności.
Czy zgadzasz się na wykorzystywanie plików cookies?